Dobrý deň Chcem sa opýtať, či považujete navýšenie rokov z 15 na 25, pre policajtov, ktorí nastupovali za starých podmienok, čiže na 15 rokov za zákonné? Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň Chcem sa opýtať, či považujete navýšenie rokov z 15 na 25, pre policajtov, ktorí nastupovali za starých podmienok, čiže na 15 rokov za zákonné? Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v nadväznosti na Váš email uvádzame:

Ako policajt ste v služobnom pomere a ste povinný rešpektovať platnú zákonnú úpravu vzťahujúcu sa na vznik, zmenu a zánik Vášho služobného pomeru ako aj sociálneho zabezpečenia.

Rozhodnúť o rozpore zákona s Ústavou Slovenskej republiky je vo výlučnej kompetencii Ústavného súdu SR.

Podľa § 53 ods. 3 zákona o ústavnom súde sťažnosť možno podať v lehote dvoch mesiacov od právoplatnosti rozhodnutia, oznámenia opatrenia alebo upovedomenia o inom zásahu. Táto lehota sa pri opatrení alebo inom zásahu počíta odo dňa, keď sa sťažovateľ mohol o opatrení alebo inom zásahu dozvedieť. Keďže legislatívna zmena na ktorú sa pýtate prebehla ešte v roku 2013, je eventuálny podnet(súdny spor) bezpredmetný, pretože zmeškanie dvojmesačnej lehoty na podanie sťažnosti v zmysle cit. § 53 ods. 3 zákona o ústavnom súde neumožňuje zákon o ústavnom súde odpustiť, pričom ide o zákonom ustanovený dôvod na odmietnutie sťažnosti ako podanej oneskorene (§ 25 ods. 2 zákona o ústavnom súde).

2018-04-27T18:13:52+00:00